6 nápadů na dárek k promoci pro muže

Dárek k promoci pro muže

Vymyslet ten správný dárek je mnohdy pořádný oříšek. A co teprve, když jde o muže a dárek k promoci? Pro ženu je vymýšlení dárku na promoci snazší – když už si člověk opravdu neví rady, tak zvolí květinu, která potěší vždy. U mužů je o to o něco horší, a tak jsme přišli s nápady, abychom vám tu práci trochu usnadnili. Budeme pracovat s omezeným rozpočtem, takže dárky k promoci za vyšší tisíce tu nenajdete.

Nápad č. 1: Promoční čepice

studentský klobouk

Každý si určitě rád zavzpomíná na studentská léta a studentská čepice může být krásnou připomínkou na léta na vysoké škole. Promoční čepice je speciální klobouk, který je typický pro promoce v USA a Velké Británii, objevuje se ale už i na školách v České republice a na Slovensku. Pokud vysoká škola neumožňuje promoci ve studentských čepicích a talárech, pak je promoční klobouk krásným dárkem.

Součástí studentské čepice je přívěsek s ročníkem, který udává rok ukončení školy a také střapec. Barvu střapce si můžete zvolit podle barev školy, fakulty, nebo ho sladit třeba s kravatou. Více se o barvách střapců dočtete na článku Střapec promoční čepice – jaký má význam a jak vybrat barvu?.

Tento studentský klobouk můžete darovat tak jak je, nebo ho obzvláštnit a vytvořit tak originální kousek.

 • výšivka jména s titulem

  výšivka jména s titulem na promoční čepici
  Stužka se jménem a titulem

První možností je výšivka jména s titulem na vrch čepice. Výšivka se provádí na barevnou saténovou stužku a vy tak můžete sladit barvu střapce s barvou stuhy.

 • nápis na vrch klobouku

Další možností je nápis na čtvercové oblasti čepice. Zde se můžete vyřádit a nechat si vyrobit třeba oblíbenou hlášku, nebo motto. Aktuálně v našem eshopu nabízíme zlatavou fólii, aby vše ladilo se zlatým přívěskem. Na trhu ovšem naleznete nepřeberné množství fólií, ze kterých se nápis vytváří – od klasických barev, přes pastelové až k metalickým fóliím, které mění barvu podle toho, z jakého úhlu se díváte.

Tip: Tuto speciální fólii můžete využít i jako nápis na tričko. Pokud máte vlastní návrh, napište nám na info@promocnicepice.cz a společně vytvoříme dárek podle vašich představ.

Promoční čepice zdobená nažehlovacím nápisem
Studentská čepice s nažehlovacím nápisem
 • popisovač

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na oblíbený popisovač. Protože je studentská čepice z tmavé látky, je potřeba použít vhodný popisovač, který je vidět i na tmavých tkaninách. Byl trochu oříšek sehnat vhodnou fixu, ale podařilo se a můžeme doporučit zlatý popisovač od Centropenu, který u nás můžete také zakoupit.

Cenová kategorie: kolem 400 Kč

Nápad č. 2: Peníze

Tento nápad má dvě obrovské výhody. První výhoda je, že si sami zvolíte, jaký finanční obnos chcete čerstvému absolventovi k promoci darovat. Druhá výhoda je ta, že vám můžeme zaručit, že se takový dárek bude na 100 % líbit a absolvent si ho určitě užije. Existuje mnoho způsobů, jak darovat peníze. Na toto téma jsem připravili celý článek 5 tipů jak darovat peníze k promoci. Najdete tam 5 originálních způsobů, od bonboniéry z bankovek, až po rámeček plný peněz.

Pokud budete chtít darovat k promoci právě rámeček s bankovkami, nemusíte se mordovat s papírem a nůžkami. Kompletní rámeček máme připravený u nás v eshopu ZDE, jen bankovky budete muset dodat vlastní. Na výběr jsou různé tematické varianty – cestování, příspěvek na bydlení, na auto, nebo třeba univerzální „na splněná přání“.

peníze k promoci

Cenová kategorie: kolem 300 Kč

Nápad č. 3: Pro hračičky – magnetické pero

Jako další dárek k promoci jsme vybrali specialitu a tou je magnetické pero PolarPen. Toto pero se skládá z magnetů ve tvaru dutých válečků, díky kterým je pero plně rozložitelné a vy si tak můžete vytvořit třeba i kružítko.

Návodů, jak si s perem vyhrát, je na internetu celá řada. Podívat se můžete třeba na toto.

A o zábavu na nudných poradách je tak postaráno.

Cenová kategorie: kolem 1.500 Kč

Nápad č. 4: Zážitky

Darovat zážitek je hitem několika posledních let. Člověk si tak může vyzkoušet spoustu nových věcí a dostat se do míst, která jsou běžným smrtelníkům nedostupná. Ze zážitků, které jsou spíše mužskou záležitostí můžeme vybrat například řízení nadupaného auta, tanku, nebo třeba bagru, dále to může být degustace whiskey, rumů, nebo si můžete uvařit vlastní pivo.

Tip: Při výběru zážitku se určitě podívejte na slevové portály, jestli tam náhodou nanajdete vybraný zážitek o něco levněji, než na stránkách firmy, která zážitek nabízí. Tyto portály slouží i jako inspirace v případě, že si nevíte rady. Mezi oblíbené slevové portály patří Slevomat, Zážitky.cz, Skrz.

Cenová kategorie: stokoruny až tisíce

Nápad č. 5: A přeci ta květina

Ano, je to tak, i mužům můžeme darovat puget květin. Pojďme se na to ale podívat originálně. A mluvím z vlastní zkušenosti, když řeknu, že tento puget muže překvapí a zároveň potěší. Ne vždy se nutně musí jednat o květinu jako takovou.

Pokud máte čas a chuť, můžete se pustit do výroby jednoduché kytice, která může být z:

 • oříšků
 • bonbónů
 • kandovaného ovoce
 • čerstvého ovoce
 • uzenin
 • bankovek

Na výrobu potřebujete floristický držák pod kytici, který vám bude dělat podporu pro jednotlivé komponenty. Dále potřebujete špejle, celofán nebo igelitový pytlík a gumičky, nebo drátek či nit.

Většinou z toho najdete běžně doma.

Postup:

Kytice z oříšků, kandovaného ovoce či bonbónů

 1. Nakupte potřebné suroviny.
 2. V případě drobných produktů, jako jsou oříšky, je doporučuji ve větším množství uvázat do balíčku. Ustřihněte si z celofánu (doporučuji dvě vrstvy), nebo igelitového pytlíku čtverec o rozměru cca 15 x 15 cm a doprostřed dejte hromádku oříšků. Potom to celé zavažte do uzlíčku a svažte gumičkou, drátkem nebo provázkem. Takto si připravte více různých balíčků.
 3. Jednotlivé balíčky napíchněte na špejli.
 4. Větší kandované ovoce můžete rovnou napíchnout na špejli. Krásně vypadají květy ibišku.
 5. Špejle pak klademe do floristického korpusu na kytici, která nám bude udávat tvar kytice.

Kytice z uzenin

 1. Jednotlivé suroviny, jako jsou klobásy různých velikostí napichujeme rovnou na špejli.
 2. Do středu pugetu můžeme dát větší salám.

Kytice z čerstvého ovoce

 1. Krásně vypadá rozkrojené kiwi, nebo menší jablíčka. Takto upravené ovoce je dobré ošetřit a potřít citronovou šťávou, aby déle vydrželo. Zároveň doporučuji je obalit jednou vrstvou celofánu.
 2.  Doporučuji využít i hroznové víno, které krásné vyplní mezery v kytici a můžete ho naaranžovat tak, že drobně přepadává přes okraj kytice.

Kytice z bankovek

 1. Jednotlivé bankovky lze skládat do různých tvarů. Nejjednodušší je tzv. harmonika, kterou uprostřed svážete stužkou, nebo provázkem.
 2. Takto připravené bankovky lze buď přivázat k jednotlivým balíčkům a nebo je můžete připevnit také na špejli a různě zapíchat do kytice.Květina pro muže

Tip: Pokud vzniknou v pugetu mezery, můžete je vyplnit třeba lýkem, nebo jinou floristickou výplní. Můžete ze saténové stuhy uvázat mašličky, které připevníte na špejle a ty pak kytici krásně rozzáří. Využít se dají i živé květiny.

A pokud nemáte čas na výrobu, dají se již hotové kytice z oříšku či kandovaného ovoce zakoupit v obchodě s oříšky.

Cenová kategorie: 200 Kč a více

Nápad č. 6: Lahev dobrého vína v originálním obalu

oblek na lahev vína

Lahev dobrého vína potěší nejednoho milovníka tohoto moku. Při speciální příležitosti, jakou promoce určitě je, můžete zvolit výjimečnější lahev, třeba i archivní. V každé dobré vinárně vám s výběrem rádi pomohou. A aby byl dárek krásně zabalen a oslavenci jste nepředávali lahev vína v klasické papírové tašce, můžete ji obléknout do taláru. Ano, i to je možné! A pokud se Vám nelíbí talár, můžete zvolit variantu smokingu.

U studentského taláru si můžete nechat na šál (v tomto provedení saténovou stuhu) vyšít gratulaci, školu, oblíbeným motivem je jméno s novým titulem.

Oblek na lahev můžete koupit v našem eshopu ZDE i ve variantě smokingu.

Cenová kategorie: 300 – 400 Kč