Jak se vyrábí naše unikátní sklenice s promoční čepicí?

Když se potká zajímavý nápad a šikovné ruce, tak obvykle vznikají unikátní věci. Ne jinak tomu bylo i v případě naší sklenice s promoční čepicí, a tak těžko budete hledat podobnou sklenici nejen v Čechách ale na celém světě! V čem jsou naše sklenice s promoční čepicí unikátní a jak vznikají?

Výroba skla v Čechách má dlouholetou tradici a vždy měla ve světě velice zvučné jméno. Proto jsme se rozhodli začít spolupracovat s českými skláři a nechat si na zakázku vyrobit některé unikátní dárky k promoci, které jinde nenajdete. Výroba sklenic probíhá v české rodinné sklárně, která se zabývá výrobou skla již po několik generací. Specializují se na výrobu dekorativního skla, v čemž patří mezi českou špičku.

Jak probíhá výroba

Celá výroba probíhá ručně, a tak mezi našimi produkty nenajdete Výroba sklenice na víno s promoční čepicí uvnitřžádné dva zcela shodné. Neprve se vyrábí vrchní část sklenice (bez nohy) a miniatura promoční čepice. Obojí je však třeba vyrobit zvlášť a teprve následně spojit, jelikož obě části se vyrábí zcela rozdílně. Miniatura promoční čepice se vyrábí z barevných tyčí. Nad kahanem se sklo roztaví a ručně se modeluje do tvaru promoční čepice s barevným střapcem. Následně je třeba miniaturu spojit se sklenicí, což je nejtěžší část celého Výroba sklenice na víno s promoční čepicí uvnitřprocesu. Pokud jste si představovali, že je čepice do sklenice lepena nebo stačí dno lehce nahřát a spojit, tak věřte, že tak snadné to není. Promoční čepice se uchytí do držáku a protáhne hrdlem sklenice. Následně se kahanem spaluje dno sklenice až se zcela roztaví. Pomalu se natavené sklo přibližuje s miniatuře promoční čepice dokud se obě části zcela nespojí. Sklář musí umět přesně odhadnou, na jakou teplotu sklo nahřát a v jaký moment obě části spojit, aby bylo splynutí obou částí perfektní. Díky této technice se promoční čepice nelepí na dno ale je přímo součástí nového dna. Následně se opatrně vyjme držák promoční čepice ze skleničky a pomocí grafitové destičky se vytvaruje dno. Poslední částí je připevnění nohy a unikátní dílo je dokončeno.

Kde koupit

Sklenice s promoční čepicí uvntř nabízíme ve dvou barevných variantách – červený a modrý střapec. Obě varianty si můžete zakoupit v našem obchodu s dárkovými předměty k promoci DarekKPromoci.cz v kategori České sklo.

Sklenice na víno s miniaturou promoční čepice Sklenice na víno s miniaturou promoční čepice