3+1 TIP NA DÁREK K PROMOCI PRO ŽENU

Co darovat ženě k promoci + 1 speciální tip

Vymyslet dárek pro ženu bývá snadné. To si asi myslí každá žena, ale pro muže je to těžká disciplína. Trochu vám pomůžeme 😉 Ti z vás, kdo si neví rady, tu najdou tipy, kterými určitě nic nezkazí, ba naopak svoji přítelkyni, kamarádku, sestru či dceru překvapí.

Tip č. 1: Květina

Ano, tento tip není nijak překvapivý, ovšem je neméně důležitým bodem. Já bych řekla, že je to základní stavební kámen dárku.

Darovat květinu je krásný zvyk a ať už se jedná o oslavu narozenin, výročí svatby, a nebo právě takovou slavnostní událost, jakou promoce bezpochyby je, květinu žena prostě očekává.

A protože poslední roky inflace vystrkuje růžky a zdražuje vše, na co člověk pomyslí, pojďme se podívat na různé možnosti, které máme. Udělejte ženě radost, ale nezruinujte svoji peněženku.

Pro romantickou duši

  • Cenové náklady: 0 Kč

Dobrá zpráva: můžete darovat květinu a nemusí vás to stát ani korunu.

A cože je to za ten zázrak? No přeci příroda sama! Vydejte se ven na louku, natrhejte luční kvítí, nebo skočte k babičce na zahrádku, ta tam určitě bude mít nějaké pěkné květiny. Kytice to nemusí být nijak velká, ale radost udělá určitě. A romantická duše určitě ocení originalitu a snahu.

Hodně muziky za málo peněz

  • Cenové náklady: 80-150 Kč

Někdy stačí i málo a radost je veliká. Doneste na oslavu květinu vždy, i kdyby to měla být třeba jen jedna jediná růže.

V dnešní době se dají sehnat nádherné kousky a takový jeden stonek růže v oblíbené barvě oslavenkyně může někdy udělat radost víc, než obrovský puget. Už jen to, že během gratulace k promoci potřesete rukou, řeknete přání a předáte nějaký dárek, nebo květinu. Bude to velký rozdíl, než jen prázdné potřesení rukou.

V LIDLu mají cenově výhodné pugety květin. Vejdete se do 200 Kč a dostanete pestrobarevnou kytici střední velikosti.

TAJNÝ TIP

Pro milovnici květin, květinového fanatika

  • Cenové náklady: 500 Kč +

Jsou typy žen, které květiny prostě milují. Vůně čerstvých květin je omamná a pokud jsou květiny opravdu čerstvé, vydrží dělat radost mnoho dní.

Tak pro takovouto ženu je výběr jasný. Chce to pořádnou kytici, na kterou hned tak nezapomene. Sice peněženka trochu zapláče, ale řekněme si to narovinu, za to vynaložené úsilí, se kterým studovala, to určitě stojí. A je to jednou, možná dvakrát, maximálně třikrát za život.


Tip č. 2: Šperk

Říká se, že nejlepší je přirozená krása. Ale pěkný šperk ještě nikdy nikomu neuškodil, a právě naopak tu přirozenou krásu jen podtrhne. A ukažte mi ženu, která by řekla „Ne děkuji, nepotřebuji nové náušnice“. Jojo, je to dobrý námět na sci-fi 🙂

Ženy se prostě chtějí líbit. Darováním šperku dáváte dárek 2v1 – žena bude nadšená a zároveň vám bude vedle vás ještě krásnější.

Jaký šperk vybrat a kde ho seženu?

Výběr druhu šperku je poměrně snadný. K promoci se většinou volí řetízek, a nebo náramek. Oboje může mít přívěsek ve tvaru promoční čepice, aby byl připomínkou perných chvil strávených na škole a odhodlání, které bylo potřeba k dokončení studií.

A teď kde šperk koupit? Já jsem milovnicí originálních kousků a české či slovenské výroby. Nemohu tedy doporučit nikoho jiného, než lokální výrobce. Pokud je příležitost, zavítejte na trhy řemeslné výroby, nebo design markety, které se pravidelně konají především v Praze. Najdete tam úžasné výrobky a potkáte právě ty šikovné výtvarníky a výtvarnice, kteří šperk vytvořili. Takový drobný řemeslník si většinou nemůže dovolit prodavačku, takže umělec si většinou své výrobky prodává sám a dobře poradí.

Pokud chcete ušetřit čas a nebo zrovna žádný trh v okolí není, zkuste se podívat na www.fler.cz. Je to portál sdružující kreativce, výtvarníky, řemeslníky. Je nádhernou přehlídkou šikovných rukou a myslím, že to je přesně to pravé místo pro originální šperk hodný milované ženy. Náušnice, řetízky, náramky a prsteny jsou vyráběny rozličnými technikami: ketlování, drátkování, cínování, patinování, 3D tisk, foukané sklo, smaltování, … No není to nádhera? Za každým šperkem se skrývá tajemná kouzelná technika.

A jestli chcete darování šperku doslova vyšperkovat, co takhle zásnubní prsten? Konec studií je spojován s novou životní etapou a tou zásnuby bezpochyby jsou.

EXTRA TIP

V čem šperk darovat?

Zde se nabízí krabička na šperky. A když už darujeme dárek k promoci, tak by to mělo být ve speciální krabičce ve tvaru promoční čepice. Jednu takovou najdete u nás na eshopu www.darekkpromoci.cz. Vejdou se do ní náušnice, prstýnek a nebo drobnější náramek. Vnitřní průměr je 3,5 cm.

Rozhodli jste se udělat onen velký krok a požádat svoji vyvolenou o ruku? Na našem eshopu www.dareksnapadem.cz najdete romantické dřevěné krabičky na zásnubní prsten, nebo třeba krabičku s LED světlem, takže můžete žádat o ruku třeba i o půlnoci.


Tip č. 3: Peníze

Nebojte se darovat peníze, mohou totiž sloužit jako velmi praktický dar. Někdy je obtížné vymyslet ten pravý dárek, nebo má drahá polovička vše, co chce (nenechte se mýlit – nemá 😉 ). Peníze jsou prostředkem k tomu, aby si žena udělala radost a věřte mi, s penězi to umí. Takže když dostane možnost nějakou tu korunku vyslat do světa, ona si poradí. Dokonce bych řekla, že jen nakoukne do svého tajného seznamu přání a hned ví, co pěkného si pořídí.

„Když má žena dost peněz na utrácení, je šťastná. Ovšem doopravdy šťastná je teprve tehdy, když je všechny šťastně utratí.“

neznámý, ale chytrý autor

Jak darovat peníze?

Aby to nebyl trapas… Asi není dobrý nápad strčit během gratulace do rukou absolventky ušmudlanou ruličku bankovek. Navíc hned všichni vidí, kolik peněz dostala a buď budou žárlit, a nebo bude oslavenkyně terčem posměchu. Tohle nechceme, takže jak na to?

Jak nejrychleji zabalit peníze? Dejte je do obálky! Jen pozor, aby to nebyla nuda. Dají se koupit krásné barevné obálky z kvalitního papíru. Dokonce v papírnictví najdete i obálky určené na darování peněz. Jsou pestrobarevné, rozměr odpovídá bankovkám a obsahují i lístek na napsání gratulace.

Pokud chcete být více kreativní a originální, darujte peníze v rámečku na peníze. Rámeček zabalíte do balicího papíru a obdarovaná na první pohled nebude tušit, co dostala. Rámeček tvoří zadní deska, na tu položíte bankovky různé hodnoty, ty přikryjete čtvrtkou, dále sklem a zakončíte samotným rámem.

Originální na rámečku na peníze je to, že ve čtvrtce jsou různé výřezy, skrze které jsou bankovky vidět. Na první pohled to vypadá, že jsou bankovky složené do daného tvaru, nebo například roztržené. K žádnému znehodnocení však nedochází a bankovky jsou v bezpečí schované uvnitř rámečku. A až oslavenkyně peníze utratí, což může být dřív než se nadějete, může si dát do rámečku fotky ze společné oslavy.

Rozmanité motivy rámečků na peníze najdete zde.

Speciální tip!

A je tu velké finále! To nejlepší jsem si schovala na konec. Jedná se totiž o výjimečný dárek a ne každý si najde čas a bude mít dostatek nápadů a trpělivosti na jeho přípravu.

Co je ta tajná ingredience, aby byla oslava nezapomenutelná a oslavenkyně šťastná?

JSTE TO VY!

Tak jednoduché a přitom složité. Bojíte se, že to bude stát hodně peněz? Nemusí… Jen vy rozhodujete o tom, co připravíte.

Jak na osobní zážitek?

Máte se rádi, trávíte spolu čas a vyhledáváte společné zážitky. Připravte pro svoji drahou polovičku osobní zážitek. Obsah přizpůsobte časovým a finančním možnostem. Já mám ráda překvapení, doporučuji dát zážitek třeba jako tajemnou krabičku, kterou oslavenkyně otevře až v určený čas.

Levnější varianta nemusí znamenat méně kvalitní zážitek

Vzpomeňte si na to, co má oslavenkyně ráda. Pokud se ráda prochází přírodou, nebo obdivuje historické památky, připravte výlet do oblíbeného města, nebo naopak do místa, kde ještě nebyla.

Pro kreativní duši připravte zážitek formou hry. Jednotlivé indicie vedoucí k tomu, co se bude dít, skryjte do křížovky, předejte až po splnění úkolu, nebo je schovejte po bytě.

Luxusnější varianta

Chcete do toho jít naplno? Mám tu jeden nápad 🙂

Jak snadné je cestování… Domluvte si s oslavenkyní, aby měla na výlet čas a kupte letenku třeba do evropského města. Můžete si zaletět na snídani do Benátek, na nákupy do Milána, a nebo se podívat na polární záři až na Island.

Garantuji vám, že z takového dárku si oslavenkyně sedne na zadek.

A hlavně nezapomeňte na to, že ta nejdůležitější část dárku jste vy! I když se něco nepodaří podle představ, důležité je že jste spolu a aspoň budete mít na stará kolena na co vzpomínat!


Jste zvědaví, jaké další nápady na dárky k promoci pro ženy, ale i pro muže máme? Prozkoumejte náš eshop!

Na dárky k promoci pro muže jsme připravili článek, kde máme dokonce 6 nápadů. Přečtete ho zde.